7 kroków, by zorganizować idealne przyjęcie niespodziankę

Lubię zaskakiwać, sprawiać innym przyjemność i widzieć uśmiech na ich twarzach. A tak zazwyczaj jest przy przyjęciach “niespodziankach”. Dlatego tak bardzo lubię je organizować.
Lubię dawać z siebie wiele dla innych, załatwiać, latać, biegać, nie stać w miejscu. Organizacja takich wydarzeń, szczególnie dla moich bliskich. to dla mnie wymarzone zajęcie.

Udało mi się stworzyć jedno przyjęcie niespodziankę, później drugie, trzecie, kolejne,… Dla mnie to cudowna zabawa, dla solenizantki – ogromna niespodzianka – z tego co zauważyłam to zawsze miła (i mam nadzieję, że już tak zawsze zostanie).
Dzięki temu, że miałam okazję organizować takie eventy kilkukrotnie, wyodrębniłam kilka najważniejszych rzeczy, które koniecznie trzeba załatwić, chcąc cieszyć się udaną imprezą.
Przedstawiam Ci 7 najważniejszych punktów, o których trzeba pamiętać organizując imprezę niespodziankę:

 1. Ważne jest, aby dowiedzieć się z kim solenizantka chciałaby spędzić ten ważny dzień (lub wieczór). Na pewno macie wspólnych znajomych, a o tych których nie znasz, choć raz słyszałeś – można do nich dotrzeć telefonicznie albo przez portale społecznościowe.
 2. Nie zapomnij wybrać i ustalić najlepszy dzień – pewnie będzie to w weekend. Ale sprawdź to, jeżeli solenizantka pracuje zmianowo – wtedy różnie może być i trzeba się upewnić.
  Aby solenizantce na pewno nic nie wyskoczyło w międzyczasie, o czym się nie dowiecie wcześniej, warto się zabezpieczyć. Co to znaczy? Polecam, aby jedna osoba, które będzie brała udział w przyjęciu, umówiła się z solenizantką na dzień imprezy pod jakimś pretekstem, np. wspólnych zakupów, pójścia do kina, itp. Wtedy będzie wiadomo, że niczego nieświadoma solenizantka nic innego nie zaplanuje.
 3. Miejsce też jest bardzo ważne i trzeba pomyśleć o tym wcześniej. Jeśli jest to mieszkanie – super, niema się o co martwić. Jeśli jednak to restauracja, klub lub inne publiczne miejsce (np. salka w akademiku) trzeba dokonać rezerwacji lub dać informację o swoich planach odnośnie organizacji swojego wydarzenia. Warto o tym pamiętać, żeby fajne miejsce nie przeszło Wam koło nosa.
 4. Kluczową rolę odgrywa komunikacja. Jeżeli data i miejsce zostały już ustalone trzeba dograć kwestie jedzenia (czy bierzesz wszystko na własne barki czy jednak będziesz potrzebować pomocy), sprzętu muzycznego, organizacji wnętrz, dekoracji, zakupów i prezentu.
  Fajnie sprawdza się grupa lub konwersacja, do której wszyscy mają dostęp – widzimy swoje komentarze, reagujemy, głosujemy… Po prostu – DZIEJE SIĘ! Dzięki takiej komunikacji każdy członek przyjęcia jest poinformowany o najdrobniejszych szczegółach.
 5. Wspomniałam o prezencie – to też ważny temat i pewnie poświęcę mu osobny wpis w przyszłości. Zastanówcie się czy każdy kupuje coś indywidualnie, czy jednak dajecie prezent grupowy. Jeśli to drugie – ustalcie sprawnie co to będzie, wysokość składki i osobę odpowiedzialną za kupno i dostarczenie.
 6. Tak! Osoby odpowiedzialne są bardzo ważne. Jeśli jesteś już doświadczoną organizatorką może nie przygniecie Cię lista zadań i obowiązków. Ale gdy jest to Twoje pierwsze lub jedno
  z pierwszych przyjęć – warto poprosić kogoś o pomoc. We dwie osoby zawsze łatwiej ogarnąć cały harmider, który się tworzy.
  Możesz poprosić kogoś, aby zajął się muzyką, ustawieniem stolików, zawieszeniem dekoracji, wyłożeniem jedzenia – najprawdopodobniej nie znasz się na wszystkim i nie będziesz miała czasu na zrobienie każdego detalu własnymi rękoma. Ty, jeśli czegoś nie umiesz, nie musisz się męczyć, a komuś może to sprawić przyjemność i poczuje się potrzebny.
  Mierz siły na zamiary – w te kilka godzin przed imprezą nie zrobisz wszystkiego. Ty też masz się dobrze bawić, a nie przygotowywać wszystko, a później paść ze zmęczenia.
 7. I chyba podstawowa informacja, o której trzeba pamiętać – ta impreza nie jest dla Ciebie, ale dla bliskiego. Celem jest sprawić, aby wszystko co będzie zrobione, nie było z myślą o Tobie. Bo to nie TY masz być gwiazdą i świetnie się bawić, ale osoba, dla której to przygotowujesz i goście, którzy razem z Wami będą świętować. 
  Nie rezygnuj ze swojego zdania i opinii, ale miej na uwadze przede wszystkim gust i upodobania solenizantki.
  Tak naprawdę sukces imprezy w dużej mierze zależy także od Twojej dyskrecji i umiejętności pozyskiwania informacji.

Myślę, że to najważniejsze punkty organizacji. Bywa tak, że kilka punktów się na siebie nakłada – np. dobieranie daty i odpowiedniego miejsca – sama się o tym przekonasz. Ale naprawdę nie jest to nic strasznego. Pamiętaj:
* Rób wszystko pod gust solenizantki 0 to jej dzień
* Komunikuj się z innymi uczestnikami imprezy – niech każdy detal będzie dopięty na ostatni guzik
* Działaj, a nie tylko gadaj

Jestem pewna, że wszystko się uda, a Twój plan będzie cudowną niespodzianką.

Masz już na swoim koncie organizację „niespodzianek”? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *